Jak najprościej zacząć zarabiać w nowym miejscu...


29 Jan
29Jan

Nie jest łatwo odpowiadać na pytania osób, które nigdy wcześniej nie mieszkały poza granicami własnego kraju, a jeszcze trudniej tym którzy nie mieli nawet chęci wakacyjnych wypraw w nieznane.

Prawie w każdej rozmowie wcześniej czy później pojawia się kwestia dodatkowego dochodu, a nawet podstawowego zabezpieczenia codziennych wydatków.

...Nie jestem jeszcze w wieku emerytalnym i musi być jakieś wyjście bym mógł zarobic na życie dla siebie i rodziny... to częste frazy z rozmów o życiu w nowym miejscu, takim jak Ekwador.

Oczywiście pomijamy w tym momencie wszystkie kwestie imigracyjne związane z prawem stałego pobytu. Nowe przepisy wizowe weszły w życie około roku temu i łatwo się z nimi zapoznać na oficjalnych stronach. Dodatkowym ułatwieniem dla wielu osób jest fakt, że w biurach dla cudzoziemców jest coraz więcej pracowników mówiących także po angielsku. Do złożenia dokumentów nie musimy już zatrudniać adwokatów wystarczy by pomógł nam ktoś znający język hiszpański.

Wróćmy jednak do tematu, gdzie najczęstrzym chodzącym tematem po głowie jest proste hotelarstwo, Wydaje się bardzo prosty temat z którym każdy powinien dać sobie radę. Mimo wszystko trzeba to koniecznie przemyśleć, bo nawet mały B&B ma swoje wymogi.

Jak już powiedziałem wyżej wiele osób postanawia zakupić dom na Hostal, B&B lub krótko terminowy wynajem dla turystów i podróżnych.

Właściwie gdy mamy fundusze i głowę na karku to nic prostrzego.

Pierwsze i bardzo ważne to NAZWA naszego nowego businessu. Musi być prosta i krótka najlepiej związana z miejscem gdzie się znajduje.

Np. „ Manta Hostal”  lub „Playa B&B”  „Suites del Sol” itd

W ten prosty sposób zapewniacie sobie szybkie znalezienie waszych usług w internecie, bowiem nazwa wskazuje także wasze położenie. Jeśli tylko to możliwe należy użyć słów znaczących to samo w innych językach choć w tym momencie trzeba być niezwykle ostrożnym i konsultować to z osobami nie tylko znającymi język hiszpański ale też mieszkającymi na miejscu.

Zwracam na to uwagę bowiem np w Ekwadorze „Motel” który dla nas jest miejscem noclegowym, tutaj jest tez miejscem wynajmującym pokoje, ale na godziny, dla osób chcących spędzić kilka chwil w intymnej atmosferze w swoim towarzystwie. Za to pod nazwą „Night Club”kryje się legalnie działający dom publiczny.

Nie bójmy się użyc imion własnych  jak „Mercedes” bowiem imię to sugeruje odpowiedni pozion nie tylko noclegu ale i serwisu. Jeśli prowadziy też wynajem samochodów, lub dowozimy/odwozimy na lotnisko, to koniecznie wyeksponujmy to jak się tylko da.

Planując wyjazd ludzie zwykle szukają wpierw miejsce docelowe, a następnie dostępne serwisy. Większość nawet dużych hoteli w Ekwadorze jak do tej pory nie zwraca na to zbytniej uwagi.

A więc masz już potrzebną wiedzę by zacząc myślec nad nazwą swego nowego businessu w Ekwadorze!

 Powodzenia,

Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.