Wycieczka na cmentarz

styczeń 12, 2015
Wycieczka na cmentarz
     Prawdopodobnie nie często myślimy o cmentarzu planując nasze wycieczki, ale ten o którym chcemy opowiedzieć należny do tych szczególnych. Jak mówią miejscowi " en este lugar dan ganas de morirse" - nie jesteśmy w stu procentach pewni tej maksymy, ale na pewno miejsce to zasługuje na uwagę.
Położony na 8 hektarach cmentarz w Tulcán (prowincja Carachi) słynie ze wspaniałych rzeźb wyciętych w cyprysach.             Oprócz grobów zasłużonych ekwadorczyków walczących o demokrację jak choćby generał Rafael Arellano - znajdziecie tu 309 zielonych rzeźb wykonanych przez ogrodnika José María Azaél Franco Guerrero. Swą prace nad tym niezwykłym ogrodem zaczął on w roku 1936, kiedy to przycięte zostały pierwsze cyprysowe figury. Zielone rzeźby są replikami egipskich, rzymskich i azteckich postaci.
Obecnie ten niezwykły ogród składa się z dwóch części - pierwszej starszej pochodzącej z 1936 roku i  bedącej do dnia dzisiejszego pod opieką rodziny Franco. I drugiej, powstałej pięćdziesiąt siedem lat później dzięki pracy Lucio Reina.
Obie części składają się na niezwykły, magiczny klimat tego miejsca. A szczególnego uroku dodaje cmentarzowi nowoczesne oświetlenie, pozwalające podziwiać jego uroki po zachodzie słońca.

 

Zapach kawy

sierpień 15, 2014
Choć Ekwador nie jest największym eksporterem kawy, to jednak jako jeden z 15 państw na świecie moze się poszczycić produkcją zarówno kawy typu arabica jaki i robusta. A ze względu na specyficzne położenie geograficzne tutejsza kawa uważana jest za jedną z najlepszych i cieszy się ogromną popularnością w Europie.

Dla miłośników tego szlachetnego trunku została przygotowana specjalna trasa turystyczna.Ciągnąca się przy granicy z Kolumbią trasa ma swój poczatek w prowin...
Czytaj dalej...
 

Wyprawa pociagiem.

maj 12, 2014

Istnieje wiele możliwości i sposobów na zwiedzanie  - jedna z nich jest przejażdżka pociągiem .

 Początki ekwadorskiej kolei sięgają końca XIX wieku, kiedy to w roku 1873 zostało oddane do użytku 41 kilometrów torów ciągnących się po wybrzeżu od miasta Yaguachi aż do Milagro. W 1897 firma "Guayaquil and Quito Railway" postanowiła rozszerzyć zasięg kolei; i tak 5 lat później góra znana pod nazwa Condor Pununo został przecięta koleją sięgając aż po "Nariz del Diabl...


Czytaj dalej...