Co powoduje, ze jedna z najchętniej odwiedzanych przez Ekwadorczyków nadmorskich miejscowości wypoczynkowych jest małe miasteczko liczące około 30 0000 mieszkańców lezące przy ujściu rzeki Chone?

Choćby to, ze Bahia de Caraquez jest jednym z najspokojniejszych i najbezpieczniejszych miejscowości na wybrzeżu Pacyfiku. To miasto, które postawiło na bezpieczeństwo i ekologie. Miasto będące jednym z najczystszych i zarazem najbezpieczniejszych okolic Ekwadoru, gdzie długie i szerokie plaże przyciągają setki turystów z całego świata i oferują wypoczynek pracownikom administracji państwowej z Quito  Patrząc na piękno tego nadmorskiego  kurortu naprawdę trudno uwierzyć w to, ze był on prawie całkowicie zniszczony w 1997 i ponownie w 1998 roku przez trzęsienie ziemi, bedace wynikiem El Nino. 
    Dziś Bahia - posiadająca status miasta ekologicznego,  bierze udział w wielu projektach recyklingu  czyli odzyskiwania surowców wtórnych, posiada wiele organicznych farm hodowli krewetek, jak tez organicznych ogrodów. I to miedzy innymi takie miejsca mozna odwiedzic korzystajac z bogatej oferty miejscowych biur podrozy.Jeśli  zas chcecie zwiedzać okolice samodzielnie, to radzimy skorzystać z miejsc wypożyczających rowery – których w tej okolicy jest wiele. Skoro mówimy o rowerach to nadmienić należy, iż  są tu  takze organizowane grupowe wyjazdy rowerowe dla amatorów zjazdów rowerami górskimi z przewodnikiem.
Popularnością cieszą się w także atrakcyjne wycieczki na wyspy  Isla Fragatas oraz Isla Corazon, gdzie obserwować  można setki rożnych  ptaków jak tez zwiedzać parki jak np. Saiananda, w którym współżyją ze sobą takie gatunki zwierząt jak osły, jelenie, gęsi, leniwce, papugi ARA i strusie  wędrujące po tych terenach. Wspaniałym miejscem do obserwacji ptaków są ruiny Chirije - archeologiczne znalezisko usytuowane w bujnym tropikalnym lesie przy nietkniętych ludzka stopa dzikich plażach, po których można swobodnie galopować konno.
Organiczna farma Rio Muchacho, jest kolejna atrakcja dla odwiedzających Bahia.~
Bahia przyciąga również amatorów surfingu. którzy grupami zatrzymują się w tym uroczym miasteczku – słynącym także z dobrego zaplecza  hotelarskiego, klubów, barow i restauracji serwujących ryz, mięso, owoce morza, kurczaki i makarony, hamburgery i inne miejscowe potrawy. Miejscowi mieszkańcy są bardzo przyjaźni i lubią przebywać z przyjezdnymi. A kazdy turysta bez problemu znajdzie tu cos dla siebie!!


   Warte wspomnienia jest również okazale Ecuadorian Muzeum z bardzo ciekawa ekspozycja  Archeologiczna Centralnego Wybrzeża, gdzie można oglądać eksponaty garncarstwa Przedkolumbijskiego
            

Natomiast dla tych którzy szukają młodzieżowego zgiełku i tłumów poszukiwaczy „przygód” w małych knajpkach przy plaży, jak tez surfingu ze spadochronem polecamy Canoa – miasteczko leżące około 15 km (taksówka $7)na północ od Bahia.

A zatem do zobaczenia...