W pierwszym rzędzie sprawdzić trzeba na stronie IRS , (www.irs.gov)  TAX  form 2555

 jej instrukcje, a także inne formy dotyczące podatników amerykańskich zamieszkujących stale w innych krajach świata.

 

Jeśli zarejestrowałeś Korporację przed lub na krótko po wyjeździe do Ekwadoru i pozostajesz poza granicami USA przez minimum 330 dni to spełniasz warunki osoby stale zamieszkującej zagranicą;

 

Kwalifikujesz się zatem by odjąć na swym rozliczeniu podatkowym twoje wydatki związane z przeprowadzką do nowego miejsca zamieszkania, koszty przelotu, opłaty za hotele w czasie kiedy przebywałeś tam przygotowując przeprowadzkę, jak też wydatki, gdy dotarłeś do nowego miejsca.

Zwrotowi podlegają wszelkie opłaty za porady prawne i opłaty urzędowe.

 

Może się tego zebrać od $10,000 do $14,000 w samych tylko zwolnieniach, wiec jest o co zabiegać.

 

Możesz też zarobek do $91,400 zakwalifikować jako dochód wolny od podatku oraz dodatkowo  otrzymać zwolnienie $14,000 jako dopłatę do kosztów zamieszkania.

 

Powyższe zwolnienia mogą w poważnym stopniu zmniejszyć podatki płacone w USA i opłacić koszty przenosin do nowego kraju.

Nawet, gdy w USA otrzymujesz na swoje konto bankowe wypłaty emerytalne, opłaty za wynajmowane  domy czy lokale, to tak długo jak będziesz posiadał zagraniczne miejsce stałego pobytu i będziesz tam fizycznie przez minimum 330 dni w roku to powinieneś się kwalifikować do wszelkich zniżek jak wyżej.

 

Proszę pamiętać że podając te informacje  nie próbujemy zajmować miejsca ekspertów podatkowych

i nie udzielamy tym samym porad podatkowych, a wskazujemy tylko interesujące  nas wszystkich formy i zachowania o których nikt do końca nie chce informować.

 

Aby nie popełnić błędów zawsze skonsultuj i sprawdź w najbliższym urzędzie IRS i zaufanym  prawnikiem lub księgowym znającym  twoje rachunki i znającym prawo podatkowe USA.

 

"Wujek Sam" jest zbyt bogaty by brać od nas nawet to co do niego nie należy tylko dlatego że stworzył zawiłe formy i przepisy. Uczmy się jak temu sprostać. Powodzenia.

Mzkli