Zgodnie z informacjami jakie potwierdził  dr. José A. Fraga Castro (dyrektor Labiofarm)  już w połowie 2016 roku ruszy produkcja nawozów ekologicznych w nowej fabryce w Quevedo. Fabryka powstanie dzięki pomocy kubańskich naukowców z Labiofarm, którzy swą wiedzą i doświadczeniem będą się dzielić z ekwadorskimi naukowcami.
Inwestycja ta to wydatek 46 milionów dolarów, ale ze względu na wysokie zapotrzebowanie powinna się zwrócić już po dwóch latach.

Zadaniem pracujących tam naukowców będzie nie tylko stworzenie ekologicznych odpowiedników pestycydów i nawozów wykorzystywanych do produkcji ekologicznej żywności. Pracować oni będą również nad biopestycydami umożliwiającymi walkę chociażby z dengue.  Przypomnijmy, ze dengue to ciągle poważny problem: w 2013 roku potwierdzono 11 662 przypadki zachorowań; z czego 73% z nich miało miejsce na wybrzeżu.
Dodatkowo fabryka zajmować się będzie produkcją nasion o wysokich wartościach genetycznych i wolnych od wirusów.

Trwają również rozmowy nad  dopuszczeniem do sprzedaży homeopatycznego leku Vidatox  stworzonego przez naukowców z Labiofam, a  wspomagającego walkę z rakiem.

Projektowi życzymy powodzenia.