Najazd turystów w Ekwadorze.

maj 7, 2015
Najazd turystów w Ekwadorze.
Według danych biura Virtuoso, zajmującego się luksusowymi podróżami,  Ekwador znalazł się na trzecim miejscu  pierwszej dziesiątki państw, które sukcesywnie, rok po roku, zwiększają obłożenie w strefie hotelowo - turystycznej.
W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy Ekwador zanotował  84% wzrost ilości odwiedzających go turystów. A jednocześnie stał się najchętniej odwiedzanym państwem położonym w Ameryce Południowej. 

Wnioski te oparto na danych pochodzących z 355 biur turystycznych zlokalizowanych w USA i Kanadzie, a ogłoszono je na konferencji w Hong Kongu.

Poniżej przedstawiamy pierwszą dziesiątkę tego rankingu:
  1. Australia
  2. Chiny
  3. Ekwador
  4. Islandia
  5. Grecja
  6. Japonia
  7. Turcja
  8. Zjednoczone Emiraty Arabskie
  9. Kanada
  10. Chorwacja

Nie pozostaje nam nic innego jak zachęcić Państwa do odwiedzenia tego interesującego kraju.

Do usłyszenia na miejscu...

 

Chikungunya - gorączka tropikalna.

maj 6, 2015
Coraz poważniejsze stają się obawy wystąpienia w Ekwadorze epidemii gorączki tropikalnej Chikungunya.
Według danych przedstawionych przez Ministerstwo Zdrowia do dnia 23 kwietnia 2015r. odnotowano 3 692 przypadki zachorowań; z czego 1 347 w Mancie (provincia Manabi). Dane te niedługo mogą okazać się nieprawdziwe- bowiem jedynie wczoraj w samej stolicy Manabi- Portoviejo zdiagnozowano 33 nowe przypadki. 

Co wiemy o tej chorobie i jak jej zapobiegać?

Gorączka chikungunya jest tropika...
Czytaj dalej...
 

Szkolne ciekawostki

listopad 20, 2014
    Dzięki naszym dwóm wspaniałym dzieciakom, mamy stały i ciągły dostęp do oceanu wiedzy - jaki starają się im przekazać ekwadorscy nauczyciele. Ostatnio dzięki nim, mam tu na myśli nauczycieli, zapoznaliśmy się z dość ciekawą metodą sprawdzenia poprawności wykonywanych działań matematycznych. Metoda ta okazuje się szczególnie przydatna w przypadku Ludwika, gdyż  jego nauczycielka upodobała sobie mnożenie liczb 8 cyfrowych przez 6 cyfrowe lub dzielenie liczb 6 cyfro...
Czytaj dalej...